Elk jaar in maart organiseert het Oranje Fonds deze grote vrijwilligersactie. NLdoet zet de vrijwillige inzet in de schijnwerpers en activeert door een publiekscampagne zoveel mogelijk Nederlanders om een dag vrijwilligerswerk te doen en zo het verschil te maken.
In 2022 is NLdoet op 11 en 12 maart. Op NLDoet.nl kan iedereen zich aanmelden voor een leuke vrijwilligersactiviteit in zijn of haar omgeving.
Op de site staan al een aantal klussen in de gemeente Heumen. Zit er iets voor jou bij? Ga naar de pagina voor meer informatie en aanmelden!
Malden
De Heemtuin
Diverse natuurklussen (onderhoud heide, aanbrengen houtsnippers, lenteschoonmaak kruidentuin):
Zaterdag 12 maart
09:30 - 15:00
www.nldoet.nl/activiteit/natuurklussen
Vereniging Bos en Kuil
Bouw mee aan een picknickplek in onze erfgoedboomgaard
Zaterdag 12 maart
09:30 - 15:00
https://www.nldoet.nl/activiteit/bouw-mee-aan-een-picknickplek-onze-erfgoedboomgaard
Nederasselt
Stichting het Tweede Huis
Opknappen van de binnenplaats
Vrijdag 11 maart
10:00 - 16:00
www.nldoet.nl/activiteit/opknappen-van-de-binnenplaats
Overasselt
Scouting St Walrick
Diverse klussen op het scoutingkampeerterrein
Zaterdag 12 maart
10:00 - 14:30
www.nldoet.nl/activiteit/scoutingkampeerterrein-st-walrick
Corona & NLdoet
Voor het Oranje Fonds gaan gezondheid en veiligheid boven alles. Wij houden de situatie rondom corona dan ook nauwlettend in de gaten. Veel maatschappelijke organisaties en kwetsbare mensen hebben juist in deze tijd extra ondersteuning nodig van vrijwilligers. Het is nog belangrijker dan voorheen dat mensen naar elkaar omkijken, en met NLdoet kunnen vrijwilligers ertoe doen voor een ander.
Uiteraard moet dit binnen de geldende richtlijnen en op een veilige manier plaatsvinden. Daarom drukt het Oranje Fonds zowel maatschappelijke organisaties als vrijwilligers op het hart om zich aan de regels te houden en alleen mee te doen als dat op een veilige en verantwoorde manier mogelijk is.